Norwegia – najciekawsze trasy dla narciarzy

0
3265
narty-w-norwegii

Norwegia może pochwalić się kilkoma znakomitymi trasami zjazdowymi, które ulokowane są w pięknej scenerii, w pobliżu fiordów.  W Skandynawii ceny na stokach są zbliżone do tych oferowanych w Alpach, jednakże często trasy są dużo krótsze. Przedstawiamy pięć ośrodków godnych uwagi, które są najlepiej oceniane przez odwiedzających oraz posiadają doskonałe warunki, by spędzić zimowe ferie w Norwegii.

Trysil – dużo wybór tras zjazdowych

Ośrodek zlokalizowany jest na południowym wschodzie kraju, w pobliżu granicy ze Szwecją. Jest to bardzo popularne miejsce dla amatorów narciarstwa, do dyspozycji jest ponad 30 wyciągów i w większości są to łatwe trasy dla początkujących oraz idealne dla rodzin z dziećmi. Wysokość stoku sięga do 1100m, a najdłuższa trasa ma 4km. Dla wprawionych sportowców ekstremalnych możliwa jest zabawa w dwóch snowparkach, gdzie znajdują się śnieżne przeszkody w postaci poręczy czy barierek. Dla tradycjonalistów jednak przystosowane do zimowej zabawy jest aż 66 tras zjazdowych o różnym poziomie trudności.

Beitostølen – gwarancja naturalnego śniegu

Ośrodek znajduje się dwie godziny jazdy samochodem od najdłuższego fiordu w Europie – Sognefjorden. Pobliskie paska górskie zapewniają wcześniejsze opady śniegu, co sprawia, że sezon trwa aż do maja. Dla biegaczy przygotowane jest ponad 300km szlaków, a dla snowboardzistów i narciarzy dostępnych jest 21 tras zjazdowych. Poziom trudności jest zróżnicowany, dlatego jest to doskonałe miejsce dla zaawansowanych sportowców, jak i początkujących.

freerider-norwegia

Hovden – ośrodek narciarski dla rodzin

Ośrodek zazwyczaj czynny jest przez ok. 150 dni w roku i doskonale jest przystosowany do rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych jest wyznaczony specjalny obszar – Tusseland, gdzie odbywają się gry i zabawy pod okiem profesjonalistów. Ponadto, dzieciom do 7 roku życia z kaskiem na głowie przysługuje darmowy karnet. Cały ośrodek zajmuje ponad 2,6 ha, a między atrakcjami codziennie kursują skibusy. Łączna długość wszystkich tras to 43km, które dzielą się na różne poziomy trudności.

Hafjell – obszar olimpijski

Niecałe 200km na północ od Oslo i 15km od Lillehammer położony jest malowniczy ośrodek, który charakteryzuje się długimi trasami. Łącznie do przejechania jest 44km tras, z czego ponad połowa charakteryzuje się niskim poziomem trudności. Dla snowboardzistów i wprawionych narciarzy do dyspozycji są cztery swonparki, natomiast dla narciarzy biegowych przygotowane jest 300km tras. Ośrodek ulokowany jest na zboczu o szczycie 1030m, który doskonale chroni przed wiatrem.

stoki-narciarskie-norwegia

Gaustablikk –  doskonała lokalizacja

Dużą zaletą jest lokalizacja tego ośrodka, który mieści się w bajkowej scenerii, w bezpośrednim sąsiedztwie Kvitåvatn oraz niewielkiej odległości od jeziora Tinnsjå – trzeciego pod względem głębokości w Norwegii. Ośrodek narciarski zaś działa od niemal 50 lat i przyciąga wielu fanów sportów zimowych. Do dyspozycji jest 12km zaśnieżonych tras oraz 3km tras nocnych. Różnica wzniesień między punktami to około 550m, jednak szlaki oceniane są przez użytkowników często jako bardzo łatwe i przystosowane do rodzin z dziećmi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here