Narty w Karpaczu – propozycja dla początkujących

0
7148
stoki narciarskie w karpaczu

Karpacz od lat pozostaje sprawdzonym wyborem zwłaszcza wśród tych narciarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z białym sportem. Ferie w Karkonoszach docenią też całe rodziny dzięki malowniczym terenom wokół miasta.

Propozycja dla amatorów

Wybierając się na narty w kraju, warto rozważyć Karpacz. Jest to najpopularniejszy ośrodek narciarski w Karkonoszach, który przypadnie do gustu zwłaszcza tym, których poziom umiejętności jest póki co niski. Niezbyt długie trasy w połączeniu z łagodnymi stokami pomogą ci doskonalić swoje umiejętności. Duża część stoków wymaga niewielkiego poziomu zaawansowanie, co czyni Karpacz doskonałym wyborem także dla tych narciarzy, którzy w białe szaleństwo chcą wciągnąć całą rodzinę. Bardziej wymagające trasy docenią jednak zwłaszcza miłośnicy all-mountain, bo Karpacz zapewnia ku temu doskonałe warunki. Na plus należy też zaliczyć dosyć niskie ceny, jakie oferuje każdy kompleks.

Kopa dla każdego

Położony nieopodal najwyższego szczytu Karkonoszy kompleks na Kopie jest jednym z największych w Polsce. 8 dostępnych tras dostosowanych również dla bardziej wymagających sportowców. Dwie czarne, jedna czerwona, cztery niebieskie i jedna zielona sprawią, że na stokach może bawić się cała rodzina – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Średnie nachylenie na najszybszej trasie „Liczyrzepa” dochodzi do 30%, co czyni Kopę propozycją także dla miłośników mocnych wrażeń. Wadą jest jednak brak sztucznego naśnieżania i niedostateczne oświetlenie, które wyklucza korzystanie z Kopy w godzinach wieczornych.

Biały Jar – odporny na pogodę

Jeśli warunki pogodowe są niewystarczające, będziemy mogli skorzystać z najnowocześniejszego kompleksu Biały Jar, położonego prawie w centrum Karpacza. Trzy trasy o długości 600, 800 i 1100 metrów będą idealne do lekkiego treningu. Dodatkowo kompleks wyposażony jest w nową instalację do sztucznego naśnieżania, która umożliwia pokrycie stoku białych puchem nawet przy dodatnich temperaturach. Dodatkowo w Białym Jarze do dyspozycji mamy też przeznaczony dla dzieci ogródek szkoleniowy, który stanowi świetne miejsce startu dla przyszłych adeptów sztuki narciarskiej.

Nie tylko narty

Karpacz znany jest z doskonałych warunków umożliwiających szkolenie amatorów narciarstwa. Nie da się ukryć, że zarówno nachylenie stoków, jak również długość wyciągów faworyzują tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi. Wyciągi w samym mieście najczęściej są dosyć krótkie. Dzięki temu Karpacz docenią zwłaszcza te osoby, które na nartach nie zamierzają spędzać całych dni. Szeroki wybór malowniczych tras spacerowych i szlaków turystycznych czyni tę miejscowość doskonałym wyborem dla miłośników długich wędrówek. Na miłośników rodzinnych atrakcji czeka też saneczkowy tor Kolorowa, który pozwoli się wyszaleć podczas zjazdu w rynience.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here