Top 4 miejsca na narty lub snowboard w Polsce

0
5171
gdzie-na-narty

Polskie stoki narciarskie są świetnie przystosowane do zimowego szaleństwa dla całej rodziny. Szacuje się, że w południowej części kraju mamy około 70 ośrodków, więc sportowcy mają w czym wybierać. Największa ilość jest oczywiście w województwach śląskim oraz małopolskim. Gdzie najlepiej udać się na ferie zimowe? Które stoki są najlepiej przystosowane i są gwarancją dobrej zabawy?

Czarna góra

Resort jak i szczyt Czarna góra leżący na wysokości 1 205 m.n.p.m. znajduje się w miejscowości Sienna na Dolnym Śląsku. W ofercie jest 55 hektarów terenu zagospodarowanego we wszystkie niezbędne atrakcje oraz udogodnienia. W ubiegłym roku ośrodek zainwestował w nową infrastrukturę i nowoczesną technologię na stokach narciarskich. Łącznie dostępnych jest ponad 10km  tras zjazdowych, a w tym zróżnicowane poziomy trudności oraz świetnie prosperująca baza noclegowa. Ośrodek wybudowany w Masywie Śnieżnika posiada sześć tras ulokowanych w bajkowych Sudetach, które są dobrze oświetlone, więc zabawa jest możliwa również po zachodzie słońca.

najlepsze-ośrodki-narciarskie

Szczyrk

Po remoncie przeprowadzanym przez słowackich inwestorów, Szczyrk gwałtownie zyskał na popularności. Ciekawym faktem jest, że turyści mogą korzystać z tras Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, jak i sąsiedniego Centralnego Ośrodka Sportowego, kupując tylko jeden karnet. Obecnie trasy zjazdowe zostały wydłużone oraz poszerzone, posiadając ponad 20km długości. Oprócz tras narciarskich, snowboardowych oraz tras biegowych, do dyspozycji dla odwiedzających jest również nowoczesna atrakcja – Tatrabob, czyli zjazdowy tor saneczkowy, gdzie można liczyć na niezapomniane emocje podczas zjazdu z prędkością 40km/h. Szczyrk stał się innowacyjnym i godnym uwagi ośrodkiem o doskonałej lokalizacji.

Kasprowy Wierch

Stoki na Kasprowym Wierchu być może wymagają drobnych renowacji, lecz jest to resort, który jeszcze nie tak dawno stanowił główny polski ośrodek narciarski. To właśnie tutaj powstał pierwszy stok dla wymagających sportowców. Dzisiaj ośrodek ten ma wciąż bardzo wielu zwolenników, szczególnie wśród zawodowców i doświadczonych narciarzy oraz snowboardzistów. Warto mieć na uwadze jednak, że nie ma tutaj zbyt wiele szlaków przystosowanych dla najmłodszych fanów śnieżnej zabawy. Na Kasprowy Wierch warto wybrać się, by udoskonalić nabyte już umiejętności oraz nacieszyć się niesamowitymi widokami, ponieważ wysokie góry, które sięgają 1987 m.n.p.n. przypomina alpejskie krajobrazy.

narty-w-polsce

Zieleniec

Nowoczesna infrastruktura i bogata baza noclegowa sprawia, że ośrodek Zieleniec SKI Arena w Kotlinie Kłodzkiej jest świetnym miejscem, które przyciąga również zagranicznych gości. Trasy są przygotowane dla osób o różnym poziomie doświadczenia, często przyjeżdżają tutaj rodziny z dziećmi. Dostępne jest aż 28 kilometrów tras oraz nowoczesny park snow. Zieleniec jest największym ośrodkiem narciarskim w twej okolicy i cieszy się niezwykłą popularnością. Ponadto w ofercie jest free ski, czyli a przy rezerwacji noclegu w wybranych miejscach, goście otrzymują karnet na stok gratis!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here