Szczyrk po remoncie – nowe oblicze Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego

0
6562
narty w szczyrku

Szczyrk to prawdopodobnie najpopularniejszy ośrodek narciarski w Polsce. Od wielu lat jego walory doceniają przede wszystkim bardziej doświadczeni narciarze, a to za sprawą wymagających stoków na Bieńkuli i Golgocie. W tym roku śląski resort zostanie jednak odświeżony nie do poznania!

Nowy właściciel, nowe atrakcje

We wrześniu 2017 r. w największym kompleksie w Szczyrku wystartowały naprawdę poważne zmiany. Szczyrk znalazł nowego właściciela, który postanowił kompletnie odświeżyć zarówno oprawę stoków, jak również infrastrukturę. Prace ruszyły pełną parą tak, by już w następnym sezonie narciarze mogli cieszyć się dużą częścią nowych atrakcji. Słowacki inwestor, spółka Tatry Mountain Resorts, nie oszczędza środków: do końca roku na remonty poświęcił aż 35 mln €! Na co przeznaczona została ta kwota?

Odświeżona infrastruktura, większa wygoda

Najważniejsze zmiany dotkną infrastruktury. Na narciarzy czeka 58 nowych gondol, które mogą pomieścić 10 osób. Dodatkowo powstały 2 nowe wyciągi wyposażone w 6-osobowe kanapy. Obsługę sportowców zapewnia wielofunkcyjny budynek kasowy z infocentrum, sklepem i wypożyczalnią sprzętu. Do dyspozycji jest też darmowy parking na 700 aut. Warto wspomnieć o tym, że do dyspozycji jest tez przechowalnia ekwipunku, w której można zostawić narty – dzięki temu nie trzeba wracać z nimi do hotelu.

Na narty z GoPassem

Do powyższych zmian budowlanych dochodzi tez odświeżenie tras. Większość z nich zostanie poszerzona nawet do 80 m. Do tego dochodzi wydłużenie większości z nich do łącznej długości aż 22 km! Nie można też zapominać o wprowadzonym 4 lata temu systemie GoPass. Karnet ten umożliwia dostęp do tras nie tylko w Szczyrk Mountain Resort, ale także w Centralnym Ośrodku Sportu i Beskid Sport Arena. Do tego dochodzi możliwość skorzystania z innych ośrodków należących do Tatry Mountain Resorts, dzięki czemu w cenie jednego karnetu otrzymujemy wejście do obiektów położonych w trzech krajach: Polsce, Czechach i na Słowacji. To doskonała okazja zwłaszcza dla osób planujących dłuższy wyjazd.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here