Freestyle, freeride czy może freecarving? Jaki wybrać styl jazdy na desce?

0
3184
style-jazdy-na-desce

Rozpoczynając swoją przygodę ze sportami zimowymi, warto choć raz spróbować jazdy na desce. Różni się ona znacznie od nart i być może właśnie snowboard będzie Twoim ulubionym sposobem na spędzenie ferii zimowych. Jaki jednak wybrać styl oraz technikę jazdy? Co będzie najlepsze dla początkującego?

Freecarving dla dotychczasowych narciarzy

Dla osób, które wcześniej jeździły wyłącznie na nartach, nie zaleca się od razu skomplikowanych technik jazdy na desce. Chcąc odpocząć od nart i skupić się na snowboardzie, warto w pierwszej kolejności przetestować styl freecarving. Z pewnością jest on dla osób, które cenią sobie szybką jazdę i pewne ryzyko. Deska podczas zjazdu ma niewielką przyczepność i często podczas skrętów trzeba używać rąk podpierając się o warstwę śnieżną. Stoki do freecarvingu są płaskie i strome, aby umożliwić rozwinięcie odpowiedniej prędkości, w krótkim czasie.

Freeride po własnych drogach

Ten styl jazdy snowboardowej charakteryzuje się jazdą terenową po zboczach stoków. Technika ta dostarcza duże pokłady adrenaliny, ponieważ zjazd polega na szusowaniu po mało uczęszczanych drogach. Sportowcy spontanicznie zmieniają trasę, wybierają nieznane skróty i zjeżdżając między sosnami.

Freestyle – gwarancja pełnej dowolności

Uważany za najbardziej ekstremalny i widowiskowy styl snowboardowy. Rozpoznamy go po dużej ilości efektownych skoków. Głównym założeniem freestylu jest pełna dowolność i swoboda jazdy. Warto mieć na uwadze jednak, że jazda tym stylem jest wymagająca i podejmują się jej zazwyczaj osoby z doświadczeniem, które czują się na desce pewnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here