Jazda na nartach – dlaczego warto?

0
1979
narciarz-w-gorach

Jazda na nartach jest dominującym sportem zimowym uprawianym w Polsce. Dla jednych jest to sposób na szczupłą sylwetkę, dla innych metoda na odreagowanie stresów. Zimowy wyjazd w większych grupach to niezawodna metoda na zacieśnienie kontaktów ze znajomymi. A czym dla ciebie jest wyjazd na narty?

Lekcja pokory

Zakładając narty jesteśmy pewni, że natychmiast staniemy się mistrzami zjazdów. Rzeczywistość bywa jednak bolesna. W tym przypadku może taka być nawet dosłownie. Podczas nauki jazdy trzeba uzbroić się w cierpliwość i poświęcić sporo czasu na naukę różnych technik. Brak natychmiastowych efektów może rodzić frustrację, jednak nawet najmniejszy postęp będzie dla nas ogromnym sukcesem.

Piękno natury a jazda na nartach

Mieszkając w otoczeniu wysokich budynków, jesteśmy odseparowani od natury. Wyjazd w góry dostarcza nam malowniczego krajobrazu, w którym można się zakochać. Nawet z najbardziej kapryśnej pogody można czerpać radość, gdyż zmienne warunki pogodowe uczą nas godzić się z losem i szukać alternatywnych źródeł rozrywki.

Przepustka do wymarzonej sylwetki

Narciarstwo jest świetną metodą na wymodelowanie sylwetki, gdyż angażuje ono niemal wszystkie mięśnie. Po pierwszym dniu spędzonym na stoku czujemy mięśnie, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Ruchy wykonywane podczas jazdy pięknie budują zarówno łyski jak i pośladki. Sport ten wpływa również na koordynacje ruchową, gdyż jazda wymaga od nas płynnych i wyuczonych ruchów. Z każdą godziną spędzaną na stoku, nabieramy coraz większej świadomości o naszym zmyśle równowagi i uczymy się balansować własnym ciałem.

Narciarstwo to proces

Jazda na nartach nawet po wielu godzinach spędzonych na stoku nie przestaje nas zaskakiwać. Roztargnienie i rutyna mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, dlatego ciągle uczymy się właściwych reakcji – dostosowania techniki jazdy do panujących warunków czy ponoszenia odpowiedzialności za siebie i innych.

Integracja w duchu rywalizacji

Wybierając się na narty z rodziną lub przyjaciółmi, dajemy sobie szansę na świetną zabawę, która pozwoli nam lepiej się poznać. Podczas jazdy będziemy widzieć, jak najbliżsi reagują w sytuacjach stresowych lub w obliczu porażki. A uwalniane podczas wysiłku endorfiny wpłyną na poprawę samopoczucia każdego uczestnika wyprawy. Wszystko w duchu zabawowej rywalizacji. Szampańska zabawa gwarantowana!

Narciarstwo pozwala nam również poznać samych siebie. Poddani próbie widzimy, jak wpływa na nas wykonywany wysiłek. Jest to prosta droga do tego, by narciarstwo stało się dla nas ekscytującym hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here