Pokrowce antyszronowe – zabezpieczamy samochód przed mrozem

0
2333
Pokrowce antyszronowe najlepsze na zimę

Skrobanie szyb jest dla Ciebie uciążliwe? Przez osadzający się szron zdarzało Ci się spóźnić do pracy? A może soki z drzew lub ptasie odchody zniszczyły lakier Twojego auta? Nie ryzykuj następnego razu. Przekonaj się, że warto przykryć samochód pokrowcem antyszronowym i zabezpieczyć go nie tylko przed mrozem, ale również przed wieloma innymi czynnikami atmosferycznymi i środowiskowymi.

Dowiedz się, na co narażony jest Twój samochód

Niegarażowane pojazdy są wystawione na działanie wielu czynników atmosferycznych oraz środowiskowych. Wszystkie mogą negatywnie wpłynąć na stan karoserii, dlatego warto zapewnić samochodom solidną ochronę, która pomoże utrzymać auto w dobrym stanie. Dlaczego warto? Dobry stan karoserii nie tylko podnosi wizualną atrakcyjność pojazdu, ale również podnosi jego wartość w przypadku chęci odsprzedaży. Na co narażone jest Twoje niegarażowane auto?

  • Mróz – temperatury poniżej zera potrafią narobić sporo kłopotów. Najbardziej znanym problemem są oczywiści pokryte niekiedy bardzo grubą warstwą szronu szyby czy zamarznięte zamki. Innym problemem są marznące deszcze, które zdrapuje się z szyby jeszcze trudniej.
  • Grad – kulki gradu mogą powodować odpryski lakieru.
  • Promienie UV – lato również nie jest dla karoserii przyjazną pora roku. Pod wpływem nadmiernej ilości promieniowania UV lakier może się łuszczyć, a także tracić połysk i barwę. Ponadto każdemu znany jest również problem nadmiernego nagrzewania się wnętrza pojazdu wystawionego na słońce.
  • Czynniki środowiskowe – czyli ptasie odchody, pyłki, soki z drzew. Wszystkie te czynniki wpływają niszcząco na lakier, ponadto trudno je usunąć. Dlatego nie warto narażać nadwozia na ich działanie.

Jakie pokrowce samochodowe ochronią Twój pojazd?

Najważniejsza cecha najlepszych pokrowców na samochód to ich wielosezonowość. Warto znaleźć w szerokich ofertach sklepów; pokrowce, które idealnie ochronią Twoje auto przez wszystkie pory roku. Jakie cechy posiadają wysokiej jakości pokrowce samochodowe na wszystkie sezony?

  • Wielkość – pokrowiec antyszronowy powinien przykrywać cały samochód, dlatego znajdź taki, który jest przeznaczony do typu nadwozia, w jakim jest zaprojektowane Twoje auto.
  • Wodoszczelność – dzięki temu, że marznący deszcz nie przedostanie się pod materiał, pokrowiec nie przymarznie do szyb lub lakieru.
  • Przepuszczalność pary – ważne jest by wilgoć spod materiału wydostawała się na zewnątrz i nie osadzała się na elementach pojazdu, by nie powodować korozji.
  • Mocowanie – zwróć uwagę, czy pokrowiec, który chcesz kupić jest wyposażony w odpowiednie ściągacze, dzięki którym utrzyma się na pojeździe nawet w przypadku mocnych podmuchów wiatru.
  • Ochrona karoserii – wewnętrzna warstwa materiału powinna być wykonana z tworzyw, które nie narażają lakieru lub szyb na zarysowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here