Najciekawsze deski snowboardowe dla juniora

0
2138

Juniorskie snowboardy wciąż potrafią zaskakiwać. Wygląd, budowa, cena – w tej kolejności młodzi zawodnicy rozpatrują deski. Sprawdźcie 5 modeli, na które warto zwrócić szczególną uwagę!

  1. Head Evil Youth

źródło: materiały producenta (head.ru)

Holenderski producent w tym sezonie przygotował odświeżona serię snowboardów Evil Youth. Jak zwykle są to modele przyciągające wzrok, więc spodobają się wszystkim tym, którzy do wyglądu przywiązują dużą uwagę. Świetnie sprawdzą się przede wszystkim podczas jazdy po świeżym puchu dzięki miękkości i progresywnemu rockerowi. Docenią je przede wszystkim początkujący juniorzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze snowboardem. Cena: ok. 650 zł.

  1. Burton Chopper

źródło: www.freeride.com

Któż z nas nie lubi komiksów? Firma Burton prezentuje nową kolekcję popularnych desek Chopper, w tym sezonie zaprojektowaną przy współudziale DC Comics. Choppery charakteryzuje bardzo miękki flex, który sprawia, ze są to jedne z najwygodniejszych juniorskich desek na rynku. Do tego dochodzi wypukły ślizg, który zapobiega płużeniu. Dzięki temu propozycja Burtona jest polecana zwłaszcza dla dzieciaków z jeszcze niewielkimi umiejętnościami. Cena: ok. 730 zł.

  1. Bataleon Mini Shred

źródło: materiały producenta (bataleon.com)

Mini Shred od Bataleona to cały zestaw: deska + wiązania. Dzięki dedykowaniu obydwu elementów zyskujemy doskonałe prowadzenie, które docenią przede wszystkim średnio zaawansowani juniorzy. Wyłącznie drewniany rdzeń gwarantuje odpowiednią twardość, chociaż flex jest dosyć miękki. Profilowanie typu camber pozwoli zaś na osiągnięcie całkiem niebotycznych prędkości. Cena: ok. 1300 zł.

  1. Jones Prodigy

źródło: evo.com

Firma Jones to stosunkowo nowa marka: powstała w 2009. Nie oznacza to jednak niskiej jakości. Wręcz przeciwnie, bo model Prodigy to deska dla wymagających. Podczas jej produkcji zastosowano technologie identyczne z tymi, które stosowane są w seniorskich snowboardach. Dzięki temu otrzymaliśmy sprzęt dostosowany dla starszych dzieciaków, które zaliczyły niejeden stok. Do tego należy dodać niesamowity design – to z pewnością jedna z najładniejszych desek na rynku. Cena: ok. 1200 zł.

  1. YES. FunInc

źródło: evo.com

Ostatnia z prezentowanych przez nas desek to propozycja dla najmłodszych. FunInc przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci w wieku przed-nastoletnim, które potrzebują sprzętu wybaczającego wiele błędów. Jest to jedyna deska YES. wyposażona w profil typu rocker i spore taliowanie, dzięki czemu będzie wprost pływać po stoku. Sprawdzi się również w snowparkach. Cena: ok. 1200 zł.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here