Wiązania Burton Step On – rewolucja o bram?

0
7277
nowoczesne wiazania snowboardowe

Tej jesieni amerykański potentat zaprezentował nowy system wiązań snowboardowych o nazwie Step On. Zamysł stojący za tą technologią jest banalnie prosty: włóż stopę, dociśnij i jedź. Brzmi zbyt pięknie?

Włóż i jedź

Każdy, kto spędza długie minuty na tak prostej czynności, jak umieszczanie buta wie, jak frustrujące potrafi to być. Burton wyszedł naprzeciw oczekiwaniom tych snowboardzistów, którym zawsze spieszno na stok. Wiązania Step On umożliwiają pełne przygotowanie do zjazdu przy użyciu jedynie 3 ruchów – i to beż użycia żadnych zapięć!

Nie tylko wiązania

Razem z wiązaniami Step On w pakiecie otrzymujemy również specjalnie zaprojektowane do tej technologii buty. Nie posiadają one żadnych sznurówek i zapięć, a całość przypinana jest za pomocą kilku zatrzasków: wystarczy tylko położyć piętę, docisnąć but, a sam „wskoczy” on w zapięcie. Podobnie w drugą stronę: wystarczy nacisnąć w jednym miejscu, a stopa będzie wolna.

Pewna płynność

Co ciekawe, nie jest to pierwsza próba Burtona w dziedzinie łatwych zapięć. W sezonie 1999/00 firma przygotowała system Step In, który jednak okazał się porażką przede wszystkim ze względu na znaczną sztywność tego rozwiązania. Jednak w przypadku tegorocznej propozycji ten problem udało się całkowicie rozwiązać, dzięki czemu każdy snowboardzista może teraz skorzystać z pełnej płynności ruchów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here