Jakie konkurencje zadebiutują na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyeong Changu?

0
3038
zimowe igrzyska

Niemal każde Igrzyska Olimpijskie niosą ze sobą pewnie nowości w rywalizacji. Nie inaczej będzie w południowokoreańskim Pyeong Changu, w których zadebiutują cztery konkurencje.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zatwierdził, że na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyeong Changu sportowcy będą rywalizować w czterech nowych konkurencjach. O pierwsze w historii komplety medali olimpijskich w nowych konkurencjach powalczą narciarze alpejscy, snowboardziści, curlingowcy oraz panczeniści.

W narciarstwie alpejskim po raz pierwszy zobaczymy rywalizację drużynową. Wcześniej w dyscyplinach narciarskich drużynowo prezentowali się tylko przedstawiciele narciarstwa klasycznego – biegacze, kombinatorzy norwescy i skoczkowie narciarscy – oraz biatloniści. Snowboardziści powalczą o medale w konkurencji big air – drugiej obok slopestyle’u rywalizacji snowboardowej o charakterze ekstremalnym. Curlingowcy będą rywalizować w drużynach mieszanych, składających się z mężczyzn i kobiet. Łyżwiarze szybcy po raz pierwszy w historii zimowych igrzysk wezmą udział w wyścigu ze startu wspólnego.

Zmiany nastąpią również w turnieju hokejowym. Po raz pierwszy od igrzysk w norweskim Lillehammer w 1994 roku do turnieju olimpijskiego nie zostali dopuszczeni zawodnicy z zawodowej ligi NHL.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeong Changu odbędą się w dniach 9-25 lutego 2018 roku. Poniżej prezentujemy promocyjny spot z udziałem oficjalnej maskotki igrzysk – białego tygrysa o imieniu Soohorang.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here