Willingen Five – ostatnie zawody skoków narciarskich przed olimpiadą

0
2557

Już dziś startuje nowa impreza skoków narciarskich! Willingen Five będzie okazją do rywalizacji skoczków z całego świata. Jednocześnie konkurs to ostatnie zawody narciarskie przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu.

Nowy konkurs w Pucharze Świata

Willingen Five to zawody, których pierwsza edycja rozpocznie się już dziś. Chociaż impreza wchodzi w skład Pucharu Świata, to jej zasady odrobinę różnią się od tego, do czego przyzwyczaiły nas tradycyjne konkursy. Rywalizacja polega na oddaniu pięciu skoków: jednego kwalifikacyjnego i czterech konkursowych. Łączna nota uzyskana za wszystkie skoki pozwoli wyłonić zwycięzcę – ostateczny werdykt poznamy już w sobotę.

Kogo zobaczymy, a kogo zabraknie?

Polskę reprezentować będzie, obok m.in. Dawida Kubackiego i Macieja Kota, przede wszystkim Kamil Stoch, który po ostatnich zawodach w Zakopanem stracił koszulkę lidera rankingu na rzecz Richarda Freitaga. Pomóc może mu w tym nie tylko doskonała dyspozycja, którą zakopianin prezentował w trakcie tegorocznego sezonu, ale również nieobecność wielu rywali, którzy przygotowują się do igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. W Willingen nie zobaczymy m.in. Noriakiego Kasai i innych Japończyków. Zabraknie również pierwszego składu reprezentacji Austrii.

Pokaźna nagroda

Na zwycięzcę czeka również pokaźna nagroda, która wynosi aż 25 tys. euro. Dla porównania każde zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata jest warte „jedynie” 8600 €.

Konkurs Willingen Five startuje w piątek 2 lutego o 16:00. Zawody transmitować będzie TVP1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here