Pięć zalet wiosennych wypadów na narty

0
1712
jakie wybrac kije narciarskie

Sezon narciarski w Polsce jest krótki, trwa bowiem około trzech miesięcy i to przy sprzyjającej pogodzie. Alpejskie kurorty są jednak odwiedzane przez narciarzy znacznie dłużej, a wiosenne miesiące to bardzo lubiany przez wielu miłośników szusowania czas na wypad na stok. Poznaj zalety wiosennej jazdy na nartach, które z pewnością przekonają Cię do szusowania w kwietniu, a nawet w maju.

Po pierwsze – zimę wiosną masz jak w banku!

Doskonałe warunki do jazdy na nartach utrzymują się w alpejskich kurortach dużo dłużej niż na rodzimych stokach, bowiem umożliwiają szusowanie przynajmniej przez pół roku, a w wyżej położonych miejscach nawet do dziewięciu miesięcy. Stoki są przygotowane znakomicie, choć opady śniegu w alpejskich kurortach należą wiosną do rzadkości. Mało tego – przez większość dni panuje tam piękna, słoneczna pogoda, dlatego z wiosennego wypadu na narty z pewnością wrócisz z opalenizną.

Po drugie – łatwiej znajdziesz miejsce

Większość miłośników narciarstwa decyduje się na wypad w styczniu lub lutym. Wiąże się to zwykle ze szkolnymi feriami zimowymi. Jeśli jednak nie masz żadnych zobowiązań związanych z dziećmi lub pracą, pomyśl o odłożeniu wypadu na wiosenne miesiące. Dlaczego? Na stokach jest wtedy luźniej. Nie tylko ze względu mniejsza liczbę osób, które decydują się na prywatny wyjazd, ale również na brak dziecięcych szkółek narciarskich, które organizują pobyty w kurortach zwykle w czasie odpoczynku od szkoły. Wiosną stracisz zdecydowanie mniej czasu, chcąc wypożyczyć narty, kijki narciarskie, kask i gogle. Łatwiej znajdziesz odpowiednią kwaterę czy wolny stolik w restauracji.

Po trzecie – zapłać mniej

Po szczycie sezonu pośrednicy i biura podróży oferują wyjazdy w dużo bardziej atrakcyjnych cenach. Zaoszczędzisz przede wszystkim na noclegach, choć możesz liczyć również na to, że trafisz na okres, gdy kurorty przygotowują ofertę FreeSKI, czyli karnety na korzystanie ze stoków i wyciągów w ramach przynajmniej tygodniowego pobytu. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet kilkaset euro!

Po czwarte – zabaw się na kilka sposobów

Wiosenne miesiące to czas, gdy w kurortach organizowane są imprezy lub cykle imprez związane z zakończeniem sezonu narciarskiego. Możesz trafić wówczas na koncerty czy nawet muzyczne festiwale, których najlepszym przykładem jest szwajcarski festiwal Zermatt Unplugged. Jeśli zatem aktywność na stoku lubisz przeplatać inną formą rozrywki lub lubisz nocne, imprezowe życie, wiosna to idealny czas, by połączyć obydwie formy relaksu.

Po piąte – szusuj dłużej

Wiosną dzień się wydłuża, dzięki możesz cieszyć się bezpieczną jazdą przy dziennym świetle do późniejszych godzin. Rano, gdy słońce wschodzi znacznie wcześniej, łatwiej wstać i w pełni sił wybrać się na stok. Wiosną możesz też liczyć na zróżnicowany śnieg. O świcie masz okazję poszusować po zbitym i zmrożonym śniegu, który ułatwia szybką jazdę w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują na narciarskich zawodach. Z kolei, gdy słońce mocniej oświeci stok, śnieg mięknie, co sprzyja narciarzom mniej zaawansowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here