Kasina Wielka – kameralna propozycja dla całej rodziny

0
2214
gdzie jechać na narty

Na weekendowy wypad na narty warto wybrać niewielką miejscowość o kameralnej atmosferze. Dodatkowo powinno być ono położone blisko miasta tak, by móc wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Wszystkie te warunki spełnia niewielki kompleks Kasina Wielka, który jest otwarty już od trzech tygodni!

Narty dla całej rodziny wymagają przede wszystkim odpowiedniego doboru miejsca. Powinno być ono bezpieczne i gwarantować komfortowe zjazdy, lecz zarazem stawiać przed narciarzem pewne wymagania. W przypadku rodzimych tras jest kilka miejsc, które są dobrą propozycją dla całych rodzin. Jednym z najlepszych wyborów będą trasy w Kasinie Wielkiej.

Ojczyzna mistrzyni

Położona nieopodal Krakowa miejscowość znana jest głównie dzięki postaci Justyny Kowalczyk. Najlepsza polska narciarka wychowała się właśnie w Kasinie – to tam rozpoczęła się jej droga do kariery. Dla każdego zapalonego kibica wielką atrakcją będzie możliwość przejazdu po stokach, na których szlifowała swoje umiejętności nasza mistrzyni. Co więcej, niedawno cała infrastruktura przeszła generalny remont: zamontowano nową kolejkę linową i odnowiono systemy naśnieżania, które gwarantują odpowiednią jakość podłoża. Kasinę charakteryzuje też bardzo dobre położenie: trasy charakteryzują się jednolitym nachyleniem, a dodatkowo osłonięte są gęstym lasem. Sprawia to, że w Kasinie jeździ się nadzwyczaj wygodnie: nie trzeba się obawiać wywrotek ani bocznych podmuchów wiatru.

Różne trasy, przytulny klimat

Na narciarzy czekają trzy trasy o różnym poziomie trudności. Czerwona zadowoli miłośników adrenaliny: jej długość to 1250 m, a różnica poziomów wynosi 292 m. Dla średniozaawansowanych sportowców przeznaczony jest niebieski szlak o długości 1450 m, zaś początkujący i maluchy mogą podszkolić swoje umiejętności na najkrótszym zjeździe o długości 120 m. Do dyspozycji mamy karczmę zaraz przy stoku oraz wypożyczalnię sprzętu. Naprzeciwko kompleksu położony jest też dworzec kolejowy, więc z dojazdem nie będzie najmniejszego problemu. Wszystkie trasy są wyposażone w systemy oświetlające, dlatego jazda możliwa jest nawet późno po zmroku.

Stok w Kasinie Wielkiej czynny jest codziennie w godzinach od 8:00 do 22:00. Przerwa na ratrakowanie między 16:00 a 18:00. Ceny w granicach od 14 zł za jeden wjazd do 289 zł za całodniowy karnet 2+2. Więcej informacji na stronie www.kasinaski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here