Kompletowanie stroju narciarskiego – na co zwrócić uwagę?

0
1396
Narciarz w rękawicach i skarpetach narciarskich

Wydawać by się mogło, że skarpety oraz rękawice to najmniej potrzebne elementy stroju narciarskiego. W końcu każdy z nas ma w domu parę grubych skarpet i rękawic, więc dlaczego by nie móc z nich skorzystać na stoku narciarskim? Zobacz, dlaczego takie myślenie jest błędne i może zaszkodzić kondycji Twoich dłoni i stóp.

Rękawice narciarskie – skuteczna ochrona dłoni przed niską temperaturą

Twoje ręce na stoku narciarskim zawsze są wystawione na zewnątrz. Właśnie dlatego konieczny jest dobór odpowiednich rękawic, które ochronią Cię przed wiatrem, śniegiem oraz mrozem. W dobie Internetu i mediów społecznościowych ważną cechą rękawic narciarskich jest możliwość korzystania w nich z urządzeń mobilnych. Dobre rękawice muszą być idealnie dopasowane do Twoich dłoni oraz wygodne w użytkowaniu. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się, że podczas jazdy na nartach czy snowboardzie będą Cię uwierały w dłonie.

Skarpety narciarskie – zadbaj o komfort swoich stóp

Odpowiednio dobrane skarpety na stok narciarski ochronią Twoje stopy przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, takich jak mróz, śnieg czy deszcz. Skarpety przeznaczone na narty powinny być na tyle długie, aby w całości zakrywały Twoją kostkę. Dzięki temu możesz mieć pewność, że w czasie jazdy na nartach nie zsuną się z Twoich stóp i nie spowodują bolesnych otarć. Jeżeli podążasz za modą, wybierz skarpety, których kolory i wzory są zgodne z obowiązującymi w danym sezonie trendami. Przede wszystkim zwróć jednak uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Najbardziej polecane są mieszanki różnych materiałów z wełną merino na pierwszym miejscu.

Wełna merino – idealna zarówno w porze zimowej, jak i letniej

Największą zaletą tego materiału jest to, iż dopasowuje się do warunków pogodowych panujących w danym miejscu. Dzieje się tak za sprawą owiec merino zamieszkujących w Alpach Południowych. Zwierzęta te muszą radzić sobie ze zmiennymi warunkami pogodowymi tego miejsca. W upalne lato, gdy temperatura dochodzi do 40°C, nie mogą dopuścić do przegrzania swoich organizmów, dlatego wełna chłodzi ich ciała. W zimie natomiast, gdy temperatura spada do kilkunastu stopni poniżej zera, wełna służy im za warstwę izolacyjną i grzejącą. I w taki właśnie sposób funkcjonują skarpety narciarskie zawierające w sobie domieszkę tej wełny.

Dlaczego jeszcze warto wybrać wełnę merino?

Skarpety na stok narciarski wykonane z tego materiału są niezwykle miękkie oraz przyjemne w dotyku. Oprócz tego absorbują wodę i odparowują jej nadmiar na zewnątrz. Istotne jest też to, że wełna merino nie pozwala bakteriom zagnieżdżać się w spoconej odzieży. Tym samym nie będziesz miał do czynienia z nieprzyjemnym zapachem spoconych stóp po kilkugodzinnej aktywności fizycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here